אילו שירותים צריכה לספק מחלקה סיעודית

אילו שירותים צריכה לספק מחלקה סיעודית

מחלקות סיעודיות בבתי אבות נועדו להעניק לקשישים סיעודיים את מיטב השירות הרפואי והתומך לו הם זקוקים. קשישים סיעודיים אלו בני גיל השלישי שאינם מסוגלים לתפקד באופן יומיומי שגרתי כמו קימה ושכיבה ממיטה או כיסא, רחצה עצמאית, אכילה ושתייה, תנועתיות חופשית ללא תלות באביזרים כמו מקל הליכה או כיסא גלגלים ועוד.

למעשה, מחלקה סיעודית בבית האבות נועדה לשמר את איכות החיים של כל קשיש תוך הענקת מעטפת של שירותים שונים הכוללים בין השאר:

טיפול מסור בזמינות גבוהה

מכיוון שהקשיש נמצא במצב סיעודי שאינו מסוגל לבצע מטלות יומיומיות בעצמו, צוות המחלקה הסיעודית בנוה שלו מעמיד לרשותו מטפלות מקצועיות שיסייעו לו במהלך היום לצורך התניידות ממקום למקום, אכילה ושתייה, רחצה והלבשה ועוד מגוון פעולות בהם הקשיש זקוק לסיוע נוסף.

נוסף על כך, המחלקה הסיעודית שלנו ערוכה עם ציוד רפואי מתקדם וחדשני וצוות רופאים ואחיות מקצועיות הזמינות בכל עת לרווחתו של הקשיש. ישנם קשישים סיעודיים המרותקים לכיסאות גלגלים או למיטה באופן קבוע, ולכן אינם מסוגלים לבצע פעולות שונות ושגרתיות שעלולות להשפיע על המצב הגופני וגם הנפשי של הקשיש.

לשם כך המחלקה הסיעודית בנוה שלו מאפשרת לקשישים אלו טיפול מסור וצמוד של רופאים גריאטריים המעריכים את מצבו של כל קשיש, ומתאימים עבורו טיפולים רפואיים נדרשים הכוללים טיפולים תרופתיים, טיפולי פיזיותרפיה ועוד מערך טיפולים שלם המסייע לבריאותו ותפקודו של הקשיש.

אילו שירותים צריכה לספק מחלקה סיעודית

יחס אישי לכל מטופל

קביעת מצבו של קשיש סיעודי נמדדת על פי מבחן פעולות המתחלק לשישה מדדים שונים. משום כך, כל קשיש סיעודי מוגדר כסיעודי על פי ממצאי הבדיקה, ולכן כל אחד זקוק לטיפול וליווי מותאם למצבו הסיעודי-גופני. במחלקה הסיעודית שלנו אנו מעניקים יחס אישי בהתאם למצבו של כל מטופל, בהתאם לתכנית טיפולים שהוגדרה מראש על פי צרכיו ותפקודו של הקשיש והעזרה השוטפת לה הוא זקוק.

חיי חברה פעילים ואיכותיים

כפי שהוזכר, בין המטרות העיקריות של מחלקה סיעודית בבית האבות היא לשמר את אורח החיים האיכותי של הקשיש. ולכן המחלקה שלנו מציעה גם מערך הפעלה חברתי הכולל חוגים ופעילויות ברמה יומיומית, שבועית או חודשית להנאת ורווחת הקשישים במחלקה.

מדריכות התעסוקה של המחלקה יעניקו לקשישים הסיעודיים מגוון פעילויות בתחומים ונושאים שונים, כך שהזמן הפנוי יתמלא בפעילות חברתית עשירה ומלאה כמו התעמלות יומיומית, דיונים בין כל דיירי המחלקה בנושאים שונים, משחקים חברתיים של קלפים או משחקי לוח וגם פעילויות מיוחדות בשיתוף הקהילה התרבותית כמו ביקור של גני ילדים, בתי ספר וחיילים שיערכו יחד עם הקשישים מגוון סדנאות ופעילויות מהנות וחווייתיות לשני הצדדים.

מחלקה עם חדרים מאובזרים ונוחים

נוסף על הענקת טיפול איכותי, מסור, אישי וגדוש בפעילויות חברתיות מהנות אנו בנוה שלו רואים חשיבות רבה גם לאווירה השוררת במחלקה הסיעודית בה הקשישים מתגוררים. כדי להעניק לדיירים הרגשה של בית, כל חדר במחלקה שלנו מאובזר במיטב הציוד והריהוט הנדרש לקשישים כמו מיטה נוחה, ארונות אחסון אישיים, שירותים ומקלחת צמודים, חדר מרווח וממוזג ועוד. הדיירים מוזמנים להכניס לחדרם אלמנטים אישיים כמו תמונות וחפצי נוי, שיעניקו לחדר נופך נוסף של חמימות שיעצימו את התחושה הביתית.

מכיוון שאדם סיעודי זקוק לכמה שיותר עזרה בפעולות יומיומיות שגרתיות, אנו בבית האבות נוה שלו מזמינים אתכם ליהנות ממעטפת שירותים מחבקת ותומכת ליקיריכם. במחלקה הסיעודית שלנו קיים צוות מקצועי ומסור שישמח להעניק את הליווי והטיפול המסור והאישי לו הקשיש הסיעודי זקוק, וכל זאת בהבנה והקשבה בכל עת כדי שירגיש בטוח ומוגן.

2019-08-14T11:47:30+02:00 אוגוסט 14th, 2019|

About the Author:

Leave A Comment