כלים מנחים לבחירת דיור תומך או אגף סיעודי

כלים מנחים לבחירת דיור תומך או אגף סיעודי

בבואכם לבחור מחלקה מתאימה בבית אבות עבור יקירכם, מוטב להבין בראש ובראשונה מהם הצרכים והרצונות של ההורים שהגיעו לגיל השלישי. בראש ובראשונה חשוב להבין כי בית אבות אינו מיועד אך ורק לקשישים תשושים, או כאלו הזקוקים לליווי סיעודי צמוד – גם קשישים שהינם עצמאיים עם יכולת תפקוד מלאה, יכולים ליהנות עם חיי החברה העשירים הקיימים במקום.

כדי לבחור את המחלקה האידאלית, מומלץ להיעזר במספר כלים מנחים שיסייעו לכם בתהליך הבחירה כמו איכות ומקצועיות הצוות במקום, הטיפולים הרפואיים המוענקים לקשישים במידת הצורך וגם הפעילויות וחיי החברה שהדיירים יכולים ליהנות מהם במהלך שהותם בבית האבות.

אך לפני כן, בואו ונבין מהם ההבדלים בין המחלקות השונות.

דיור תומך – לקשישים עצמאיים ותשושים

דיור תומך הינו מסגרת דיור המיועדת לקשישים שהגיעו לגיל השלישי בחייהם. מסגרת הדיור מותאמת לקשישים עצמאיים שהכושר הפיזי והמנטלי שלהם אינו נפגע, וגם עבור קשישים תשושים בעלי מוגבלויות קלות, שזקוקים לעזרה חלקית במהלך הפעילויות השוטפות של סדר יומם.

דיור תומך בנווה שלו מציע לדיירים במקום מסגרת טיפולים מקיפה ואיכותית, המשלבת בין דיור מוגן לבית אבות. כל דייר מקבל חדר מטופח וביתי אותו הוא יכול לעצב עם פריטים שונים מביתו. נוסף על כך, הדיירים נהנים מארוחות עשירות הנעשות בידי שף מקצועי ומותאמות על פי צרכיו התזונתיים של כל דייר.

מהלך היום של הדיירים גדוש בפעילויות וחיי חברה מהנים ואיכותיים. מדריכות התעסוקה במקום דואגות לפעילויות יומיומיות כמו חוגים, התעמלות, שיחות קבוצתיות משותפות בין כלל הדיירים וגם פעילויות תרבותיות מושקעות הכוללות מסיבות, ארוחות מפנקות, ציון אירועי יום הולדת וחגים ועוד.

אגף סיעודי – לקשישים סיעודיים

קשישים סיעודיים הינם מבוגרים שהגיעו לגיל השלישי בחייהם, וזקוקים לליווי רפואי וסיעודי צמוד במהלך כל היום. האגף הסיעודי מופרד משאר המחלקות בבית האבות, ומעניק טיפול ותמיכה של צוות מקצועי מסביב לשעון.

המחלקה הסיעודית בנוה שלו מעניקה טיפול מסור ואישי לכל דייר סיעודי, תוך שימוש בציוד וטכנולוגיות רפואיות חדשניות ומתקדמות. מכיוון שכל דייר במחלקה זקוק לטיפול סיעודי שונה, צוות המחלקה מתאים את הטיפול והליווי עבור כל דייר בהתאם לצרכיו ורצונות המשפחה.

נוסף על הטיפול התומך והרפואי, הדיירים במחלקה הסיעודית נהנים ממגוון פעילויות תרבותיות עשירות ואיכותיות לשמירה על חיי חברה תוססים, מלאים ועם הרבה מצב רוח טוב.

כיצד בוחרים דיור מותאם ליקירנו

לאחר קבלת רקע קצר אודות המחלקות הקיימות, ניתן להיעזר במידע זה לצורך בחירת מסגרת טיפולית ומחלקה מתאימה ליקירנו. במידה וההורים שלנו מוגדרים כסיעודיים וזקוקים להשגחה רציפה וצמודה, הבחירה הנכונה והטובה ביותר תהיה האגף הסיעודי עם הליווי הרפואי הצמוד. לעומת זאת, במידה וההורים עצמאיים או בעלי מוגבלות חלקית בלבד, הבחירה בדיור תומך תהיה ההחלטה הטובה ביותר עבורם.

בבית האבות נוה שלו קיימות מחלקות מותאמות במיוחד עבור קשישים עצמאיים, תשושים וסיעודיים. כל מחלקה מעניקה טיפול ותמיכה באופן אישי ומותאם לכל דייר, ומשלבת בנוסף גם שפע פעילויות תרבותיות איכותיות.

בית אבות נוה שלו הינו המקום האידאלי עבור מבוגרים שהגיעו לגיל השלישי. השילוב בין טיפול רפואי צמוד, ליווי של מטפלים אישיים, פגישות עם עובדת סוציאלית, התאמת תפריט תזונה על פי דיאטנית מקצועית, ופעילויות תרבותיות מגוונות ועשירות לשמירה על חיי חברה מהנים ומספקים הם כל מה שיקירכם צריכים בשלב זה בחיים.

נשמח לסייע לכם בבחירת דיור מותאם ליקירכם ולהעניק להם בית חם, עוטף ואוהב. מוזמנים ליצור אתנו קשר ולקבל את ההחלטה הנכונה.

2019-08-07T10:48:38+02:00 אוגוסט 7th, 2019|

About the Author:

Leave A Comment