ייעוץ חינם בבחירת בית אבות – עם מי אפשר להתייעץ ולמה זה כדאי?

ייעוץ חינם בבחירת בית אבות – עם מי אפשר להתייעץ ולמה זה כדאי?

ייעוץ חינם בבחירת בית אבות מספק מידע ושירותים שיעזרו לכל קשיש למצוא בית אבות מתאים, לסידור קבוע או לסידור זמני.

המעבר לבית אבות הוא אחד ההחלטות המשמעותיות והקשות העומדות בפני הקשיש ובני משפחתו וכדי לקבל את ההחלטה הנכונה כדאי לפנות אל גורמים שונים כמו עובדים סוציאליים, רופא משפחה, יועץ לבתי אבות ועוד כדי לקבל ייעוץ הכוונה וסיוע שיעזרו למצוא את המקום המתאים בהתאם לנתונים האישיים.

מעוניינים שהעובדת הסוציאלית של הבית תסייע לכם לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר ליקירכם ולכם?
צרו עמנו קשר במספר: 03-9323339

ייעוץ בבחירת בית אבות – שש סיבות למה כדאי להתייעץ

1. עובדים סוציאליים, רופאי משפחה ובעיקר חברות העוסקות בתחום הייעוץ לקשיש בעת מעבר לבית אבות צברו ידע וניסיון רב בתחום.

הם נמצאים בקשר עם קשישים שעברו אל בתי אבות, הם שומעים מהם המלצות, או לחילופין תלונות, הם מודעים להבדלים שבין המוסדות השונים, הם מכירים את היתרונות והחסרונות של כל מוסד והם יודעים להתאים לכל קשיש את בית האבות המתאים בהתאם למצבו ולרמת התפקוד שלו.

2. המעבר לבית אבות וההחלטה על המוסד המתאים מלווה בעומס רגשי, בלחץ ולעתים ברגשות אשם מצד הילדים.

ההתייעצות עם הגורמים הרלוונטיים המוסמכים מאפשרת לחלוק את החששות ולמצוא אוזן קשבת לבעיות ולמצוקות.

ההתייעצות עם הגורמים המקצועיים עשויה להקל על תהליך הבחירה ועל קבלת ההחלטה הנכונה והאמון וההערכה שרוחשים בני המשפחה והקשיש לאנשי המקצוע, לידע ולניסיון הרב, מסייעת לשקט הנפשי של כולם בשל הידיעה כי המעבר לבית האבות ובחירה בבית אבות מסוים היא אכן ההחלטה הנכונה והטובה.

3. חברות המעניקות יעוץ חינם בבחירת בית אבות שולטות בכל הנהלים הבירוקרטים.
כדי להירשם לבית אבות או כדי לקבל סיוע מהגופים הממשלתיים במימון מלא או חלקי של בית האבות יש צורך בתהליך ארוך ובירוקראטי.

היועצים מכירים את כל הטפסים ושולטים בכל הנהלים, הם יוכלו להדריך אתכם איך למלא את הטפסים, איך להשיג את כל האישורים הנדרשים ממשרד הבריאות, מקופת חולים וממוסדות הרווחה ואיך לממש את ההטבות השונות המגיעות לכם.

4. הקשרים של החברות המתמחות בתחום עשויים, במקרים רבים, להוזיל את העלויות ולהשיג עבור הקשיש הנחות שונות.

לבתי האבות יש אינטרס ברור להיות בקשרים מקצועיים עם חברות המעניקות ייעוץ חינם והם יעשו הכול כדי לשמור אתם על הקשרים המקצועיים.

5. בבחירת בית אבות יש לשים לב להיבטים רבים, ליכולות הכספיות של הקשיש, להיבט הרפואי, לצורך בחברה, למציאת שפה משותפת עם אנשים הדוברים את אותה השפה, למיקום ועוד. יועצים המתמחים בבחירת בתי אבות מכירים בתי אבות רבים במקומות שונים. בהתאם לדרישות שלכם הם ידעו להמליץ על בתי אבות במרכז, בתי אבות בצפון ובכל מקום.

6. הפנייה אל חברות הייעוץ חשובה במיוחד במקרים שבהם יש צורך דחוף למציאת פתרון כמו לאחר שחרור מבית חולים, לאחר נפילה או לצורך החלמה והתאוששות במצבים שונים.

לסיכום, הבחירה בבית אבות שונה מאחד לשני. לכל אחד יש את הצרכים הייחודיים שלו שאליהם יש להתאים את המסגרת. יש קשישים הזקוקים לעזרה סיעודית, יש המבקשים לעבור למסגרת חברתית מתאימה כדי לשפר את איכות החיים בגיל השלישי ועוד.

בחירת המסגרת המתאימה היא משימה לא קלה ומגוון האפשרויות עשוי לבלבל את מי שלא מכיר היטב את התחום.

אפשר לקבל מידע באמצעות המלצות מחברים, באתרי האינטרנט ובפורומים הרבים המציעים מידע ואפשרויות ייעוץ עם אנשים הנמצאים במצבכם, לסייר באופן עצמאי במוסדות שונים, לפגוש את הדיירים, את אנשי הצוות ולהתרשם או לפנות אל חברות מקצועיות המעניקות שירותי ייעוץ חינם בבחירת בתי אבות.

2017-06-11T17:19:12+00:00