נופשון לקשישים – בית אבות נוה שלו

בתי אבות הם לא רק מקום שבו מקבלים טיפול חם ומסור, עזרה רפואית ותחושה של חברה וקהילה, אלא גם מקום שלעיתים מרגיש כמו יציאה לנופש. בתי אבות רבים כיום שמים דגש על הפרטים הקטנים, מעיצוב החדרים ועד לחוגים ולפעילויות המוצעות במסגרת השהייה בבית האבות, כדי לתת לקשישים את התחושה שזה הזמן להירגע, לנוח ולהנות מהחיים – מעין נופשון לקשיש במקום בטוח וקבוע.

אלו דברים אפשר למצוא כיום בבתי אבות שמספקים את הפינוק ממש כמו בנופש מפנק? ככה הופכים בית אבות למקום שיוצר תחושה של נופשון לקשישים בכל גיל ובכל מצב.

חדרים וחללים נעימים ומזמינים:

בין אם מדובר בחדרים הפרטיים או באיזורים הציבוריים בבתי האבות, כדי לתת תחושה של נופשון לקשיש צריך להשקיע מחשבה, זמן טיפול וטיפוח והרבה כוונה בכל אחד מהחדרים במקום.

כל קשיש שמגיע לבית אבות צריך להרגיש שהוא שוהה במקום נעים, שהמיטה נוחה ומפנקת, השירותים מרווחים ונוחים, המקלחת מתאימה ונעימה וכל הפרטים האחרים מספקים לו תחושה נעימה ומזמינה. בבתי אבות כיום אפשר למצוא חדרים מעוצבים שעברו שיפוץ או נבנו בבניינים חדשים, עם מיטות נוחות, ריהוט מזמין ומעוצב, מקלחת ושירותים צמודים לחדר, מרווחים ונוחים וכל שאר הדברים שצריך כדי לקיים חיי נוחות.

גם החללים הציבוריים במקום צריכים להיות נעימים, עם דגש על עיצוב שיקבץ את כולם יחד וייצור תחושה של קהילה או נופשון לקשישים שיוצאים ביחד לחוויה כיפית ומהנה.

חדר כושר ומתחמי טיפולים:

ממש כמו בחופשה מפנקת, ישנם היום בתי אבות שבהם ניתן להנות משירותים נרחבים בתחום הספא, טיפולי יופי ובריאות וגם פעילות גופנית. מחוגים של פעילות גופנית כמו יוגה, פילאטיס, פלדנקרייז, התעמלות אירובית ועוד ועד לבריכת שחייה בה ניתן לשחות בכל בוקר וחדר כושר מאובזר במכשירים שונים, עם מאמנים מקצועיים שמלווים את הקשישים.

בנוסף, בבתי אבות רבים מציעים טיפולי ספא כמו עיסויים, רפלקסולוגיה, אבנים חמות, רייקי ועוד לצד מגוון רחב של טיפולים ברפואה משלימה, שמסייעים לקשישים בהתמודדות עם בעיות הגיל.

פעילויות חברתיות, טיולים וחוגים:

בבתי אבות כיום יוצרים תחושה של נופשון לקשישים בזכות פעילות חברתית ענפה. הקשישים נהנים ממגוון רחב של חוגים בתחומים שונים כמו ספורט, תנועה, אמנות, יצירה, העשרה בנושאים שונים ועוד. בנוסף, הקשישים יוצאים לטיולים בכל רחבי הארץ, כולל נופשים בחו"ל בחלק מהמקומות, נהנים מטיולים ופעילויות קבוצתיות, חגיגות מיוחדות בחגים ובמועדים מיוחדים, ימי הולדת ועוד.

לצד הפעילות החברתית היזומה נוצרות בתוך הקהילה של הקשישים חברויות, אפשר להיפגש לקפה או להנות ממשחק קלפים משותף, לשבת ולדבר ולמצוא אוזן קשבת ולהיות בסביבה שבה תמיד יש קשר חברתי עם אנשים שנמצאים בסטטוס דומה לכם.

כל הדברים האלו ואחרים הופכים את בתי האבות כיום למקומות שבהם אפשר לקבל תחושה אמיתית של טיפול, פינוק וכיף, בדיוק כמו בחופשה מפנקת.

2017-12-25T14:43:25+00:00