4 יתרונות במעבר לבתי אבות סיעודיים

יותר ויותר אנשים בישראל מגיעים לגיל זקנה ושיבה. מטבע הדברים, העלייה המשמעותית בתוחלת החיים הביא גם לעליה בשכיחות המצבים הסיעודיים, שמלווים את הגיל המבוגר. כאשר אנשים מגיעים למצב זה, שבו הם זקוקים לעזרה בביצוע פעולות יום יום בסיסיות, יש למצוא פתרון מתאים.

בין הפתרונות הטובים ביותר ניתן למצוא בית אבות לסיעודיים. בתי אבות סיעודיים כאלה מהווים פתרון איכותי בזכות כמה וכמה יתרונות שכדאי להכיר.

טיפול מסביב לשעון

היתרון הראשון שיש לתת עליו את הדעת בהקשר של מעבר לבית אבות סיעודי הינו האפשרות לקבל טיפול מסביב לשעון. כל בית אבות סיעודי שמכבד את עצמו מעסיק אנשי מקצוע שאמונים על טיפול בכל ההיבטים שניתן להעלות על הדעת. הטיפול כולל בין היתר:

ביקורי רופא באופן סדיר, גם ללא תלונות מיוחדות מצד הדייר הסיעודי.
השגחה של אחיות מוסמכות, לצורך ניטור, טיפול ולקיחת מדדים שונים במקרה הצורך.
טיפול גם בהיבטים הנפשיים, על ידי עובדים סוציאליים מוסמכים.
סיוע של אנשי מקצוע כגון פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, קלינאי תקשורת.
ליווי של מטפלים ואנשי כוח עזר, להשלמת המעטפת.
יש להוסיף ולומר שבית אבות סיעודי אמון גם על מתן סביבה חברתית תומכת ופעילות חברתית מגוונת.

השגחה מלאה

כפי שניתן להתרשם, בית אבות סיעודי מספק טיפול והשגחה מלאים, על פי הנחיות ותקנים מקובלים. כחלק מאמנת השירות, מחויבים בתי האבות המובילים לספק סביבה מותאמת, בטוחה ועם מענה לכל צורך. ההשגחה מקבלת ביטוי הן בשגרה והן כאשר נדרש טיפול מיוחד בתקופות של החלמה, ירידה נוספת בתפקוד וכדומה.

חשוב לדעת שתוך כדי שהותם של הדייר או הדיירת נבחנים הצרכים שלהם, כך שכל אחד מקבל מענה לפי מצבו הוא. מי שזקוק לסיוע ברחצה – יקבל סיוע מתאים, מי שזקוק לסיוע בשעת הארוחה – יקבל את המענה וכך גם כל מי שזקוק לשירותים כגון חיתולי מבוגרים, סיוע בקימה מהמיטה, יציאה לחצר, שימוש בכיסא גלגלים וכן הלאה.

פעילויות מתאימות

מלבד הטיפול שמכסה את ההיבטים הפיזיים של הקיום (אכילה, שתיה, רחצה והיגיינה, פעילות גופנית, שיקום) קיים גם פן חשוב לא פחות. פן זה שכולל את הצד הנפשי, הפסיכולוגי והחברתי מקבל מענה חשוב באמצעות שילוב של כמה אלמנטים. בין היתר מדובר על:

פעילות חברתית משותפת, שיכולה להיעשות במועדון, בספריה, בחדרי החוגים, בחצר.
פעילות עם מתנדבים, שמגיעים מעת לעת, למפגש עם הקשישים.
פעילויות מיוחדות בימי הולדת, לקראת החגים, קבלת שבת וכן הלאה.
חוגים ופעילויות חברתיות מגוונות כגון חוגי יצירה, הרצאות, טיפול בתנועה.
כאשר משלבים את הטיפול בפן הגופני ומספקים גם מענה לצרכים הנפשיים והחברתיים משיגים שביעות רצון משופרת ובריאות נפשית טובה יותר ומניעת תחושת ניתוק והתנכרות.

שקט, שלווה וביטחון

למרות שלא תמיד המעבר לבית אבות סיעודי הינו קל ופשוט, בסופו של דבר זוהי במקרים רבים ההחלטה הנכונה. כאשר עוברים לסביבה מוגנת, עם כל הטיפול, שמספק את כל הצרכים, את הארוחות, את התרופות וגם חיים חברתיים ופעילים לפי היכולת, מקבלים שקט, שלווה וביטחון. דבר זה נכון, כמובן, גם עבור הדייר הקשיש עצמו וגם עבור קרוביו ויקיריו, שרוצים עבורו את הטוב ביותר.

2017-12-25T14:44:55+00:00