בחירת בית אבות במרכז הארץ

איך לבחור בית אבות במרכז

בלב שכונה שקטה וירוקה בפתח תקווה, נמצא בית האבות נוה שלו. מי שמחפש בחירת בית אבות במרכז הארץ, קרוב לכביש 6 ולכל ערי גוש דן והמרכז, ימצא כאן אוזן קשבת ובית חם לכל קשיש ולכל בן משפחה שמחפש את אותו בית עבור קרוביו.

בית האבות נווה שליו הוקם כבר לפני שלושים וחמש שנה בשכונה השקטה, הוא מוקף בצמחייה ירוקה, גינות קסומות ואווירה כפרית אך נמצא בסמוך לכל השירותים, מרכזי הקניות והבילוי, מרכז מסחרי ועוד.

המקום עבר לפני מספר שנים שיפוץ כללי מסיבי והיום הוא מתפאר בחדרים מושקעים ומעוצבים, מזמינים ונעימים שהופכים לבית חם עבור הדיירים שמגיעים להתגורר במקום. בשנת 2014 עברו מחלקות העצמאיים והתשושים שיפוץ וחידוש נוסף והיום אפשר להנות בהם מחדרים מושקעים עם מטבחון, ריהוט חדש, טלוויזיה, מיזוג אוויר ועוד.

לצד תנאי המחייה הנעימים והנוחים, אפשר למצוא כאן צוות מסור ואוהב, שנמצא במקום לאורך כל שעות היום ומסייע לקשישים בכל מה שצריך. מסיוע רפואי, תמיכה תזונתית, עובדת סוציאלית ועובדי תחזוקה ועד למפעילים ומדריכים שמגיעים במסגרת תוכניות תרבות ופנאי, אפשר למצוא כאן את היחס החם והאוזן הקשבת בכל זמן.

המחלקה לעצמאיים ותשושים

המחלקה העיקרית בבית האבות היא המחלקה לעצמאיים ולתשושים. קשישים עצמאיים נהנים כאן מתנאי דיור מצויינים ואווירה עצמאית עם שירותים רבים, פעילויות וחדרים פרטיים שמאובזרים בכל מה שצריך לצד צוות שעומד תמיד לרשותם.

הם יכולים לקיים חיים עצמאיים לכל דבר ולטפל בעצמם מתוך הבטחון שתמיד יהיה מישהו שיוכל לעזור בעת הצורך. מי שמחפש בית אבות במרכז שיכול לספק את כל השירותים אך לאפשר חיים עצמאיים ופרטיים, זוהי בדיוק המהות של המחלקה.

קשישים תשושים זקוקים לעזרה חלקית בפעילויות שונות החל מהליכה ועד רחצה והלבשה. מדובר בתשושים בעלי מוגבלויות קלות שזוכים כאן לטיפול מסור אך גם לתנאי מגורים נוחים ומזמינים ולאווירה בריאה וחיובית.

בבית אבות נוה שלו חדרים ממוזגים ומשופצים, עם מרפסות ואיזורי ישיבה נוחים, מעליות נגישות ואיזורים ציבוריים בהם מתקיימות פעילויות שונות.

המחלקה הסיעודית

רבים מחפשים עבור קרוביהם בית אבות במרכז שיהיה גם מקום סיעודי איכותי. נוה שלו מציע את השילוב בין טיפול מסור באווירה משפחתית ובין מערך סיעודי רפואי איכותי שמתאים אישית את הטיפול לכל אדם.

כל דייר סיעודי שמגיע למקום נבחן ונבנית לו תוכנית טיפול אישית שמותאמת לצרכים שלו ולבעיות הרפואיות שלו. המקום עושה שימוש בציוד וטכנולוגיות רפואיות איכותיות וחדישות שיאפשרו לדייר להנות מחיים נוחים ונעימים ולהרגיש טוב.

במחלקה הסיעודית בכל חדר נמצאת מקלחת ושירותים, תחנת אחיות סמוכה, חדר אוכל מרווח ובו מוגש תפריט בריא, מזין ומגוון, צוות רב מקצועי הכולל: רופא הנמצא כל יום, תחנת אחיות מאוישת 24 שעות ביממה, מרפאה בעיסוק, פיזיותרפיסט, עובדת סוציאלית, תזונאית, קלינאי תקשורת, ומגוון רחב של פעילויות טיפוליות לצד פעילויות תרבות ופנאי.

מציאת בית אבות באיזור המרכז העונה על הצרכים של יקירכם הוא לא דבר פשוט. בבית אבות נוה שלו הניסיון, הרגישות, המשפחתיות, ההקשבה  וההקפדה על טיפול מסור משתלבים יחד כדי לתת לקרוביכם את הטיפול והתחושה הטובים ביותר.

2019-04-04T11:12:09+02:00

About the Author:

בוגרת אוניברסיטת תל אביב להכשרת מנהלים למוסדות גריאטריים ומרכזים לגיל השלישי. בעלת כ-30 שנות ניסיון בתחום הגיל השלישי.