Loading...

מחלקה סיעודית

מחלקה סיעודית 2019-08-11T12:09:49+02:00

בית אבות סיעודי – בית חולים סיעודי

בתי אבות סיעודיים הוקמו עבור קשישים אשר מוגדרים כחולים סיעודיים, או כאלו הזקוקים לסיוע שוטף והשגחה רפואית צמודה. בבית אבות שבמרכז נוה שלו, קיימת מחלקה המיועדת לקשישים ודיירים סיעודיים.

המחלקה הסיעודית בנוה שלו

המחלקה הסיעודית היא למעשה בית אבות סיעודי ובית חולים סיעודי המיועד לקשישים או חולים המוגדרים כסיעודיים ונזקקים לטיפול, השגחה ומעקב רפואי לתקופה ממושכת. אם יקירכם הפך להיות "סיעודי", הוא או היא יזכו בנוה שלו לבית איכותי ולטיפול אישי ומקצועי המותאם לצרכים ולרצונות שלו ושל משפחתו.

טיפול מתקדם ומסור

בית אבות נוה שלו מעניק תכנית טיפול אישית לכל דייר סיעודי על פי צרכיו ובעיותיו. בית אבות סיעודי במרכז בו צוות המחלקה משתמש בציוד וטכנולוגיות רפואיות חדישות המותאמות לצרכיו הסיעודיים של הדייר ועוזרות לצוות בתהליך הטיפול. צוות המחלקה מעניק לדיירים מערך הפעלה הכולל: ריפוי בעיסוק, מוסיקה והופעות זמרים, חוגי יצירה, חוגי מלאכה, חוגי תנועה, וטיפולים בעזרת בעלי חיים. הצוות יוצא עם קבוצות דיירים לטיולים ולארוחות בוקר בגינה.

המקום

המחלקה הסיעודית בנוה שלו מותאמת לאפשר את הטיפול האיכותי, המקצועי והטוב ביותר. המחלקה ממוקמת בקומה נפרדת מיתר המחלקות. כל חדר במחלקה מרווח וממוזג כך שניתן להתאים את הטמפרטורה על פי הצורך. לכל חדר במחלקה יש שירותים ומקלחת, ארונות אחסון לחפצים אישיים כגון ארון בגדים ושידה. חדר אוכל במחלקה מרווח ומציע תפריט עשיר ומגוון. כמו כן, במחלקה קיימת תחנת אחיות, ומרפסת מקורה עבור הדיירים.

להבדיל מכל בית אבות סיעודי במרכז, נוה שלו מציע מחלקה מיוחדת לדיירים סיעודיים המרותקים לכיסא גלגלים.

קביעה של מצב סיעודי

הביטוח הלאומי מכיר בחולים סיעודיים לאחר עריכת מבחן הפעולות היומיות (ADL). מבחן זה בוחן שישה מדדים לגבי יכולתו של האדם להתמודד עם פעולות היום יום:

  1. היכולת לקום ולשכב על כיסא/מיטה.
  2. היכולת להתלבש ולהתפשט באופן עצמאי. מדד זה בוחן את התמודדותו של הקשיש עם פעולות ההלבשה.
  3. רחיצה – היכולת של הקשיש להתרחץ בכוחות עצמו.
  4. אוכל ושתייה – היכולת של הקשיש לאכול ולשתות בכוחות עצמו.
  5. שליטה על הסוגרים.
  6. תנועה – היכולת לנוע באופן עצמאי ממקום למקום.

חולה סיעודי יוגדר, לרוב, כמי שאינו עומד בלפחות בשלושה מבין מדדים אלו. לעיתים, במידה והאדם אינו שולט על הסוגרים ובנוסף אינו מסוגל לבצע פעולה נוספת מבין המדדים הנ"ל ייחשב גם כן כחולה סיעודי.

במצבים מסוימים ניתן אף לשקול מינוי אפוטרופוס לקשיש.

צוות המחלקה

בית אבות סיעודי במרכז בו אנשי הצוות במחלקה הסיעודית מתאפיינים במסירות רבה לצד רמת מקצועיות גבוהה ומעודכנת. כל אנשי צוות המחלקה עוברים הכשרה מתמדת בתפקידיהם השונים:

המנהל הרפואי- רופא המלווה את הדיירים יום יום ונותן מענה מיידי לכל צורך רפואי.
בנוסף לרופא, מגיעה למקום רופאה גריאטרית המלווה את הטיפול והייעוץ הגריאטרי/פסיכו-גריאטרי.

אחיות- אחיות מקצועיות בתחום הגריאטריה, מנהלות את הטיפול הסיעודי והרפואי במשמרות לדיירים ומשפחותיהם בתחנת אחות המאוישת 24 שעות ביממה. האחיות אחראיות על חלוקת התרופות לדיירים וטיפולים שונים על פי הצורך בתיאום עם הרופא.

מטפלים- צוות גדול של מטפלים ומטפלות מיומנים המסייעים ברחצה, הלבשה, האכלה ועוזרים לדיירים בפעילות היומיומית.

פיזיותרפיסטים- מכון הפיזיותרפיה בנוה שלו משרת את הדיירים במחלקה הסיעודית. במכון עובדים שני פיזיותרפיסטים עם ניסיון בטיפול בקשישים, המתאימים לכל דייר ודיירת תכנית טיפולים אישית.

מרפאה בעיסוק- מרפאה בעיסוק המבצעת טיפולים פרטניים באווירה ביתית וכן הפעלת קבוצתית לדיירים במחלקה הסיעודית.

עובדת סוציאלית- מנחה דיונים קבוצתיים, עורכת שיחות אישיות עם הדיירים, מסייעת להם למצות את זכויותיהם המגיעות להם ממשרדי הממשלה השונים וממקורות אחרים.

דיאטנית- דיאטנית מומחית המתאימה את תפריט הדיירים במחלקה הסיעודית באופן אישי ומנחה בהתאם את מטבח הבית.

קלינאי תקשורת- קלינאי העוסק בטיפולים פרטניים לדיירים בתחום בעיות בליעה וקושיי בדיבור.

מדריכות תעסוקה- מדריכות התעסוקה מקיימות בכל בוקר פעילות לדיירים הכוללת עבודות יד, התעמלות בוקר, הפעלות מגוונות בנושאים הרלוונטיים לאירועים, מועדים וחגים. כמו כן מתקיימת במחלקה הסיעודית פעילות אחר הצהריים הכוללת עדכוני אקטואליה, מוסיקה ודיון בנושאים רלבנטיים. הפעילות בנוה שלו מתקיימת פעמיים ביום וכוללת הרבה שמחה ומוסיקה.

צוות ניקיון החדרניות (עובדות קבועות של הבית) דואגות שהמחלקה תמיד תהיה נקייה ונעימה לרווחת הדיירים.

הרישיון למחלקה הסיעודית בבית אבות בפתח תקווה נוה שלו, ניתן על ידי משרד הבריאות והמחלקה נמצאת בפיקוח מתמיד של משרד הבריאות ופועלת באישורו.

אם אתם מחפשים ליקירכם בית אבות במרכז סיעודי חם וטיפול מסור ומקצועי, אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו.
העובדת הסוציאלית של הבית תסייע לכם לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר ליקירכם ולכם. צרו עמנו קשר במספר: 077-5712813

לפני שבוחרים חשוב לדעת

במשך שנים היו הורינו בכל מצב ודרך כאן עבורנו; הם חשבו עלינו לפני שחשבו על עצמם, ויתרו על נוחותם ודחו חלק מחלומותיהם כדי שיהיה לנו כל מה שהיינו זקוקים לו, להמשך קריאה לחץ כאן
כמעט כל משפחה תעמוד בשלב מסויים בחייה בפני החלטה רבת משמעות הנוגעת לאיכות חייהם של הוריהם המתבגרים – מתי מגיע השלב בו הקשיש אינו יכול עוד לנהל חיים עצמאיים בכוחות עצמו להמשך קריאה לחץ כאן
בית אבות, כמו כל סביבת מגורים בה מעביר אדם תקופה מחייו, צריך להיות מותאם לאופיו של הקשיש. מבחר בתי האבות הקיימים היום, ומיפרט המיתקנים ופעילויות השונה שלהם להמשך קריאה לחץ כאן
מציאת פתרון דיור וסיעוד עבור בני משפחה קשישים, עשוי להיות הוצאה כספית כבדה שבני המשפחה מתקשים להתמודד עימה. כדאי לדעת שבמקרים מסוימים הנקבעים להמשך קריאה לחץ כאן
לפרטים חייגו: 077-5712813

לפניה מנציג השאר פרטים

שם

טלפון

עשר עובדות על נוה שלו
כתבות ומאמרים לגיל השלישי

סוגי הפתרונות שאנו מציעים:

דיור תומך בבית האבות נוה שלו

דיור תומך

דיור תומך לקשישים עצמאיים ו"תשושים". שתי קומות של חדרים ביתיים ומקסימים. כל חדר כולל שירותים ומקלחת, מטבחון, מיטה, שידה וארון לביגוד וציוד אישי. החדרים ממוזגים ומטופחים, צופים לגינה מקסימה המקיפה את בית האבות. חלקם כוללים מרפסות מרווחות.
להמשך קריאה על עצמאיים ותשושים לחץ כאן

מחלקה סיעודית בבית האבות נוה שלו

סיעודיים

המחלקה הסיעודית מעניקה תכנית טיפול אישית לכל דייר סיעודי על פי צרכיו ובעיותיו. צוות המחלקה הסיעודית משתמש בציוד וטכנולוגיות רפואיות חדישות, המותאמות לצרכיו הסיעודיים של הדייר, ומעניק לדיירים מערך הפעלה עשיר.

להמשך קריאה על סעודיים לחץ כאן

החלמה והבראה בבית האבות נוה שלו

החלמה

פתרון מושלם לתקופה קצרה להבראה והחלמה במסגרת של בית אבות, באווירה משפחתית ותומכת, לאחר שחרור מבית החולים, כאשר המטפל הקבוע נעדר, במקרה של התדרדרות זמנית בבריאות או מכל סיבה אחרת.

להמשך קריאה על החלמה לחץ כאן